Sillaotsa talu rajas Maidla külla 1927. aastal praeguse perenaise vanaisa Johannes Viiul. Ta sai olla talu peremees kuni Teise Maailmasõjani. Küüditamise ohvriks langes kogu Sillaotsa talu pere.

Sellel ajal, kui talu pärisomanikud Siberis olid, elas talus igasugu rahvast. Pärast sõja lõppu sai pere oma talu tagasi ja jätkas tööd kolhoosis. Alates 1984.aastast on talul uus peremees, Aavo Mitt, kes on muutnud talu tootmissuunda sea- ja piimatootmiselt teravilja- kasvatamisele. Vahepeal on proovitud kätt seakasvatusega ja siiamaani kasvatatakse oma tarbeks kanu ja jäneseid. Pere lemmikutena peetakse kasse, koeri ja kameruni kitse.

Sillaotsa talu on pereettevõtte, peremehe kanda on põhilised äritegevused, perenaise roll on nende tegevuste kajastamine raamatupidamises. Raamatupidamist on talu perenaine Ene Mitt õppinud omal jõul ja Harju taluliidus korraldatud kursustel.

Sillaotsa talu registreeriti ametlikult äriregistris 1997.aastal, kahjuks oli aga nimi Sillaotsa talu juba kasutusel ja seetõttu sai talu nimeks Maidla Sillaotsa talu. Samal aastal kirjutas kohalik leht „Harjumaa”, talu tegemistest ja uuris, kuidas sellisel keerulisel ajal äri säilitada. Kuna Maidla Sillaotsa talu on üks maakonna edukamaid ja mitmekülgsemaid ettevõtteid tuli „Harjumaa” jälle talu tegemisi kaema. Vahepeal oli päris palju muutunud, peaaegu kogu vana tehnika mis omal ajal Soomest saadi oli selleks ajaks uuema vastu välja vahetatud, taastatud laudahoone ja ehitatud masinakuur ning laiendatud kuivati hoonet.

2004 aasta seisuga on talu suurus 130 ha, sellest haritavat maad on 94 ha ja metsamaad 13 ha. Talu tootmissuunaks on endiselt teraviljakasvatus. Rajatud viljakuivatis kuivatatakse ja sorteeritakse nii oma vilja kui tehakse ka teenust teistele. Teravilja turustatakse suurematele kokkuostjatele. Suuri investeeringuid on tehtud masinatesse ja tootmisvahenditesse. Peremees tegeleb ise ka viljasorteeride ja nende varuosade müügiga nii Soome, kui Eesti põllumeestele. Talu hoovi viib kruusatee, mille äärde on lastele ehitatud koolibussi ootemajake. Kõrvalhooned on ehitatud elumajast kaugemale, kogu pind on kaetud maitseka ja looduslähedane haljastusega. Talul on valmimas ka oma saun, sest mis õige talu see ilma saunata ikka on.

2004.aasta oli talule konkursside rohke, sest Maidla Sillaotsa talu osales konkursil „Eesti parim talu 2004”, kus saavutas maakondlikul tootmistalude konkursil 1 koha ja üleriigilisel võistlusel 5 koha.

Kronoloogia:
1991- saadi tagasi Eesti NSV taluseaduse alusel
talule kuuluvad maad
1991- osteti traktor MTZ-82
1992- ehitati teraviljakuivati
1993- ehitati laut
1997- registreeriti talu äriregistris
1999- osteti traktor MTZ-82
2000- valmis masinakuur
2002- osteti teraviljakombain Sampo 2050
2002- renoveeriti laudahoone
2003- osteti SAPARDi toetusel traktor Massey Ferguson
2005- osteti traktor New Holland

 

DSC_0216
« 2 kohta 3 »